SPOČÍTEJTE SI SVOU HYPOTÉKU

Loan-to-value: Banky obvykle pujčují do výše 80 % ceny nemovitosti, výjimečně do 90 %.

80%

LTV


v

JAK VÁM POMŮŽEME?

Najdeme vám banku, která bude nejlépe vyhovovat vašim představám ohledně úroku, výši splátky, čerpání, atd. Domluvíme pro vás ještě lepší podmínky. Pomůžeme vám s podáním žádosti, zajistíme odhad nemovitosti, pomůžeme vám s čerpáním. A budeme hlídat, aby vám banka při fixaci nabídla opět nejlepší úrok. Budeme vám k dispozici po celou dobu splácení.

CO TO VŠECHNO STOJÍ?

Za poradenství a zprostředkování hypotéky nám neplatíte nic. Dnes se již většinou banky nechtějí ani poplatek za zpracování úvěru. Často se platí poplatek za čerpání na návrh na vklad do KN okolo 1500,- Kč, dále se platí správní poplatek 2000, za podání na KN a často se také bance platí za vyhotovení odhadu nemovitosti. Na ten však umíme v mnoha případech  individuálně domluvit slevu až 100%.

v

v

DRUHY HYPOTÉK

Hypotéka účelová

Nejčastějším typem hypoték jsou právě ty účelové, které poskytují finance jak na koupi či výstavbu nemovitosti, tak i na její rekonstrukci. Do doby splacení úvěru má banka zástavní právo k dané nemovitosti

Hypotéka neúčelová (americká)

Neúčelovou hypotéku můžete využít na cokoli, přičemž ručit budete svou nemovitostí (dáváte ji bance do zástavy). Poskytují ji banky a nebankovní subjekty, některé dokonce i bez nutnosti doložit příjmy.

Na pronájem

pokud kupujete nemovitost jako investici a pro schválení budete prokazovat budoucí příjem z pronájmu, banka to bude posuzovat jako hypotéku na pronájem. Hlavní rozdíl je právě v posuzování příjmu a pak také ve vyšší úrokové sazbě.

Refinancování

splacení stávající hypotéky novou hypotékou. Toto dává zpravidla smysl, když výrazně klesnou úrokové sazby. Dále refinancování pomůže třeba v případě majetkového vypořádání, nebo v případě kdy potřebujete nějaké peníze navíc.

ČASTÉ OTÁZKY

Mohu si zařídit hypotéku, když ještě nemám vybranou nemovitost?

Ano a my to doporučujeme. O nemovitosti je velký zájem a když se na realitním trhu objeví něco zajímavého, vyhrává ten kdo jako první zaplatí rezervační zálohu. Pokud nemá hotovost, nebo schválenou hypotéku (pozor – nezaměňovat s hypotečním příslibem!) je riziko, že v případě neschválení hypotéky o rezervační zálohu přijde. Tuto službu neposkytují zdaleka všechny banky. Poradíme vám jak na to.

Mohu získat hypotéku, když mám už nějaké jiné úvěry?

Ano, počet a výše úvěrů nehraje roli. Rozhodující je celková výše všech úvěrů a celková měsíční splátka v poměru k příjmům. Toto je velmi diskutované téma. Každá banka má trochu jiné požadavky a v tomto případě velmi doporučujeme obrátit se na zkušeného poradce.

Mám šanci získat hypotéku, když mám negativní záznam v registrech?

Zde velmi záleží jaké povahy a jak starý ten záznam je. není záznam jako záznam. Jestli jste se někdy o den opozdili s nějakou splátkou, není to problém. Pokud jste v minulosti měli zesplatněný úvěr, bývá to K.O. kritérium. Ale nic není černobílé, každá banka má jiné nároky. Hodně záleží na znalostech poradce. Nám se podařilo prosadit hypotéku, kdy klientka měla před 1,5 rokem zesplatněný úvěr.

Nemohu prokázat příjmy v dostatečné výši, mohu přesto dostat hypotéku?

Dnes klasická “bezpříjmová” hypotéka neexistuje. Dle nařízení ČNB banky musí zkoumat udržitelnost příjmů žadatelů. Možnosti prokazování příjmů se u bank velmi liší. Takže za určitých okolností i podnikatel s “nulovým” daňovým přiznáním může získat hypotéku. Je to ale velmi individuální a chce to opravdu zkušeného poradce.

Mohu koupit nemovitost na které už je v tuto chvíli hypotéka?

Ano, to je naprosto standardní věc. Vaše banka vyplatí banku prodávajícího a ta po doplacení vymaže z KN svojí zástavu.

Chtěl bych hypotéku navýšit o částku, kterou splatím své stávající úvěry, třeba na auto, kreditky, kontokorent, atd. Jde to?

Ano, některé banky tuto možnost poskytují, avšak ne všechny a v rozdílné maximální výši.

Máte otázku?

Mohlo by Vás zajímat...

Investice

Pojištění

Majetek

Kontaktní údaje

Adresa: Velflíkova 1428/4, Praha 6 – Dejvice 
E-mail: info@kompletfinance.cz 
Tel.: 220 930 377
IČ: 24157562

Sociální sítě