S Finančním plánem je to podobné třeba jako s cestou na dovolenou. V první řadě musíte mít jasně daný cíl. Představte si, že se chystáte vyrazit na dovolenou do Chorvatska. Asi budete vědět kdy tam chcete být. A podle toho svojí cestu naplánujete. Dokážete odhadnout kdy asi musíte vyrazit, odhadnete možné dopravní komplikace, spočítáte si náklady. A vyrazíte. Může se stát, že cestou bude objížďka, či jiná komplikace. Svojí trasu tedy přizpůsobíte. Ale nakonec do cíle přece jen dojedete. Třeba i s nějakým zpožděním. Protože cíl je jasně daný. Představte si jak by to dopadlo, kdybyste svůj cíl stále měnili podle dopravní situace, nálady, nebo třeba únavy. Nedojeli byste vůbec nikam, jen byste projeli spoustu peněz a všechen svůj čas, který byl vyhrazený na vaší dovolenou.

presentation-1454403_1280_1

A přesně toto dělá mnoho lidí se svými financemi. Někteří vůbec nemají jasný cíl. Jiní ho mají, ale jdou cestou, která k němu vůbec nevede. Jen narozdíl od cesty na dovolenou, v životě na to máme jen jeden pokus. 

Finanční plán je vlastně naše cestovní mapa, podle které bychom měli řídit své finance. Cílem většiny z nás je finanční nezávislost v nějaké fázi svého života. Být rentiérem. Nebo vytvořit nějaký kapitál pro děti. Cesty k těmto cílům jsou ovšem delší, než na dovolenou do Chorvatska. Proto je klíčové mít nějaký plán jak k tomu dospět a tak důležité, aby každé finanční rozhodnutí do tohoto plánu zapadalo a zároveň mít zajištěné, že nějaká neočekávaná negativní událost neohrozí vaše cíle, nebo vaší rodinu.

Pokud se rozhodnete řešit vaše cíle s námi, můžete si být jisti, že vašemu Finančnímu plánu věnujeme mimořádnou péči. Máme k dispozici analytický software a také mnoho zkušeností které nám pomáhají vytvořit takový plán, abyste vašich cílů opravdu dosáhli, nebo se k nim alespoň maximálně přiblížili.

Přihlašte se k odběru článků

Dvakrát do měsíce si přečtěte tipy pro vaši peněženku

zpracováním osobních údajů